utorok 7. februára 2012

Prečo blog?

7. február 2012


Je 01:29 ráno, a ja sa snažím o svoj prvý blog. Blog - tá imaginárna vec na zdieľanie myšlienok a názorov. Kto vôbec tieto bullshity číta?
Môj život začína opäť nenápadne meniť smer jazdy a ja nedisciplinovane stepujem na mieste a čakám na výsledok. Moje pocity sa striedajú rýchlosťou blesku a často už neviem, čo si myslieť. Naozaj sa tento svet rúti bezhlavo do záhuby? S vekom prichádzajú myšlienky, ktoré ma nikdy predtým netrápili a zrazu nechápem, ako som si to doteraz mohol nevšímať...
Dnešná majorita ľudí postráda základné charakterové vlastnosti, ktoré som si myslel, že ešte pred nedávnom boli samozrejmosťou. Mám na mysli slová ako sebaúcta, čestnosť, úprimnosť a hlavne nezištnosť.. Peniaze a statky hýbu svetom, vždy tomu tak bolo a bude, no napriek tejto skutočnosti.. Nedal by sa život pojímať v trochu inom svetle? Jeden môj známy dnes vyslovil vetu, ktorú som si nemohol nezapamätať:


"Peniaze ti síce dávajú väčšiu slobodu, no nie su potrebné natoľko, aby si si slobodu nemohol užiť." - by Stanley,


muž, na prvý pohľad topiaci sa v peniazoch, no na pohľad druhý človek, ktorého bohatstvo nepremohlo. Človek, ktorý si vie užiť život naplno tým, že môže pomôcť iným. Človek, ktorý je šťastny', keď si môže sadnúť s priateľom na lavičku a vychutnať si letný vánok hrajúci sa s jeho dlhými vlasmi..


To, čo ma dnes trápi najviac je, že práve takýchto ľudí je na svete čím ďalej, tým menej..


----------------
Faithfully


LX





1 komentár: