Práve si píšem s Marcom, ktorý jasne a zreteľne vyjadril svoj názor na tému nevera.
"Nie! Niečo také by som v živote nebol schopný odpustiť..!"Tu nastáva problém, cez ktorý sa väčšina vzťahov nedostane. Ak človeka skutočne milujeme, tak je ním nevera. Ak nie, tak peniaze. Naozaj by mala byť nevera potrestaná vždy tak kruto? Prečo sa na to nikdy nepozriete aj z inej strany? Vraví sa, že na vzťahu sa podieľajú vždy dvaja ľudia. Preto vravím, že ak nastane bod s názvom nevera, musím si uvedomiť dôvody, na základe ktorých sa môj partner k niečomu takému vôbec uchýlil.. Chýba mu niečo? Zanedbávam ho? Nie som dostatočne pozorný? Nemyslím častejšie na seba ako na neho? Dalo by sa pokračovať...
Poviem Vám, my muži to máme ťažké. Veľakrát sa stane, že penis neprekričíme. Príde to ako blesk z jasnej oblohy, nečakane a my nevieme, čo robiť. Koniec koncov čo sa týka sexu, v úplnej hĺbke našej podstaty, sme len zvery. Konáme podľa pudov, podľa inštinktov a ego samca je niekedy väčšie ako my sami. Je dokázané, že vnímanie sexu ako takého sa medzi mužmi a ženami výrazne líši. Mnohí z nás vedia oddeliť lásku od sexu. Takí sme my muži. Chceme byť proste pánmi všade kam vojdeme. Nevravím, že je to správne, nevravím poďme a podvádzajme svojich partnerov. Vravím iba jedno. Je to viac taká prosba. Skúste nás chladne neodsudzovať. Ak dôjde k nevere, ešte to nemusí znamenať, že Vás nemilujeme celým srdcom a dušou. Môže to len znamenať, že sme sa raz v živote neubránili svojim pudom a pod vlyvom hormónov zišli z cesty. Skoro ako mikrospánok, z ktorého sa tiež dá niekedy vyjsť bez zranení.
Sám som z cesty zišiel dvakrát v živote, nechcem to už nikdy zopakovať, no aj tak si netrúfnem tvrdiť, že k tomu nedôjde. Bolo by to ako tvrdiť, že nikdy nezaspím za volantom. Viem, že niekedy sú pudy veľmi silné a iba silný človek im dokáže odolať. Chcem byť ten silný človek, or I will die tryin'...

