sobota 11. februára 2012

"Pišta! Nemáš nožík..?"

11.február 2012


Posuňme sa v negatívnych ľudských vlastnostiach o kúsok ďalej. Absolvoval som dnes jednu krásnu debatu, ktorá len potvrdila moje vlastné skúsenosti. Ako je to dávno, čo vám naposledy niekto vrazil nôž do chrbta?  Úprimne..


Ľudská faloš. Veľmi častý a veľmi nepríjemný úkaz, ktorý žiaľ odhalíte neskoro alebo ešte neskôr. Človek je priam uspôsobený na pretvarovanie sa. Ľudia, ktorí nám denno-denne klamú do tváre o tom, akí sme krásni, inteligentní, šikovní, aké máme neskutočné nápady...
Pokračovať by sa dalo do nemoty. Smutné je, že akonáhle sa dotyčnej osobe otočíte chrbtom, akoby to bol niekto iný. Ohovorí vás na každom kroku, v práci na vás donáša za účelom svojho vlastného kariérneho rastu, pretože je omnoho ľahšie tlačiť sa niekomu do rekta ako skutočne niečo dokázať vlastnými schopnosťami.
Prečo musíme takýchto ľudí neustále stretávať? Prečo si búchame vždy hlavu o stenu, ako sme niekomu takému mohli dôverovať? Odpoveď je ľahká. Pretože sme jednými z mála vyvolených, ktorí považujú uvedené správanie za absolútne nepochopiteľné.


Žiaľ, opäť je to niečo, čo nedokážeme vyriešiť, a preto berme každé nasledujúce stretnutie s pretvárkou ako našu vlastnú výhodu. Výhodu, že sme sa takých ľudí naučili konečne rozpoznať.. 


LX



Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára