Môj priateľ chcel dnes vyjadriť svoj postoj k tolerancií. Téma je to vďačná, tak som sa rozhodol predbehnúť.
Tolerancia - slovo, ktoré my egoisti často nevieme pochopiť. Slovo, ktoré by nám častokrát dokázalo ušetriť nejednu väčšiu hádku. Tolerancia, či už vo vzťahu alebo priateľstve, by mala vychádzať z oboch strán. Rešpekt a úctu si človek musí zaslúžiť, no prejaviť ju nie je až také zložité. Na jednej strane dokážeme, že nám na danej osobe záleží, a na strane druhej môžme očakávať rovnaké zaobchádzanie s nami.
Napríklad ja. Som veľký egoista a často dávam svoje potreby na prvé miesta v rebríčku. Moje názory, moje skúsenosti, moje záujmy a moje chute. Niekedy však mávam chvíľky, kedy chcem byť tolerantný a dávať ľuďom najavo, že aj ich potreby sú pre mňa dôležité.
Nie! Tí samotní ľudia sú pre mňa dôležitý, a práve preto - čím budem starší, tým viac budú pre mňa prioritní ľudia a ich potreby, než moje vlastné pôžitky, pretože všetci sme na jednej lodi a mali by sme tu byť jeden pre druhého. A tak vás prosím.. Zabudnime na seba a snažme sa aspoň párkrát do týždňa urobiť niečo aj pre iných.
Zn.: Spravme si život krajším.
Žiadne komentáre:
Zverejnenie komentára