piatok 21. júna 2013

Vodnár v duši

"Vodnár? To vám predsa nemôže fungovať..!" - Jedna z prvých viet, ktorú nadhodila moja mama.

Bol to piatkový večer, 11.január 2013, keď sa mi na lište objavila správa od "agent.sk". Hmm, aký tajuplne sexistický nick bola asi prvá myšlienka, ktorá mi prebehla hlavou. Nakoľko som sa nudil a pre zábavu otváral vždy všetky správy, klikol som aj na túto. Rozhovor začal cca o desiatej, dosť neskoro na to, že ráno som mal vstávať o pol siedmej kvôli budovaciemu semináru v Martine. Holger Kunath, svetová jednotka, nám mal prísť vyrozprávať Jeho životnú story, a to si naozaj nechali ujsť, len tí najtupší.. Už v ten večer som mal pocit, že agent je iný, ako som ho zaradil podľa nicku. Šarmantný, trefný, citlivý a nadmerne inteligentný, čo sa na portáloch typu "som zúfalý, zoznámme sa" často nevidí. Ak si Alex s niekým vydrží písať viac ako 3 hodiny je jasné, že to pri tej jednej konverzácií neskončí. A tak sme sa o štvrtej rannej rozlúčili s pocitom "ou" a vedomím, že to nie je ani z ďaleka ukončené. Volal sa Michal.

Cesta do Martina ubehla rýchlo. Pri Jožových piesňach multikulturálnej opernej skupiny Il Divo a Adamových bonmotoch. S ním sa človek proste nikdy nenudí. Chcel by som byť ako on. Vo veľa veciach sme si podobní, v mnohom odlišní, aj preto to už možno spolu ťaháme tak dlho. Už od strednej som mu závidel veľa vecí.  Jeho vzťah s otcom a bratom, ktorí s ním nežijú, no majú k sebe veľmi blízko. Jeho šľachetnosť a schopnosť potláčať svoje vlastné pocity pre dobro väčšiny. Nikdy sa nemal komu vyrozprávať a vyplakať, možno aj pre to s tým má dodnes problém. 



Holger bol skvelý! Potlesk deviatich stoviek ľudí hovorí za všetko. Z časti ohúrení, z časti unavení sadáme po celom dni do auta a dúfame v rýchly návrat domov. V hlave mi výrilo toľko myšlienok, no jedna sa stále vracala. Michal. Čo je na ňom také iné? Prečo mám po párhodinovom rozhovore pocit, že ho poznám už minimálne pol roka? Doma mám predsa muža, ktorý ma miluje a bojí sa o mňa, a aj napriek tomu som si naňho dnes ani raz nespomenul. Sme spolu síce iba rok aj nejaké drobné, no premňa je to ako dekáda. Prečo si nevážim to, čo mám? Adam zaspal, čo bol prúser, pretože som vedel, že najbližšie tri hodiny sa tých myšlienok nezbavím.

piatok 7. júna 2013

Adieu

Nový začiatok. Po každej životnej etape si to zvykneme povedať. Ale koľko tých nových začiatkov nás ešte čaká? Koľko si ich vlastne za život môžme dovoliť? To je otázka, na ktorú by som chcel poznať odpoveď. Nový vzťah, nová práca, nové bývanie, často dokonca všetko naraz. Všetko sú to vážne zmeny. Ako sa dá nájsť rovnováha v dnešnom svete, v ktorom sa každý jeden z nás za niečim ženie? Prečo nám robí problém zastaviť sa a uvedomiť si, že je niekde chyba?

Nechcem už žiadne nové začiatky! Chcem svet s novými prioritami. Svet, ktorý nás nebude nútiť pracovať 50 rokov od rána do večera, aby sme si mohli dovoliť dvojizbový byt, auto a týždňový last minute v Chorvátsku raz ročne. Svet, ktorý na mňa nebude ukazovať prstom, keď pobozkám na ulici muža, ktorého ľúbim. Ľudí, ktorí sa vedia tešiť z úsmevu a šťastia druhých. Ľudí, ktorí sa nebudú biť za bohatstvo, moc a postavenie, práve naopak - za spravodlivosť, rovnoprávnosť, lásku a poctivosť. Chcem stretávať ľudí, ktorí za to stoja a pozerať sa na svet s pýchou v srdci...

A vôbec, rozmýšlam o jednej zmene. O zmene tohto blogu. Číta tieto emotívne sprostosti vôbec niekto? Všetci poznáme naše chyby, vieme čo by sme mali urobiť s našimi životmi.. No urobiť z toho realitu je úplne o niečom inom. To, že budeme čítať podobné blogy nám nepomôže s činom. A preto sa pýtam: Čo by ste chceli radšej? Elektronický herbár, alebo nadávať na slovenskú politiku..? To je predsa vždy v móde..

Prosím vás o nápady. O čom chcete čítať? Nechám to na Vás...