Istota vo vzťahu, v zamestnaní, v zdraví, v športe... Existuje vôbec? Nie je iba takou ilúziou kapitalistického sveta? Tou krásnou ilúziou 90-60-90, kvôli ktorej sme ochotní robiť divy a prenášať hory? Ja si myslím, že áno! Myslím si, že jediná Istota, ktorú by som chcel ohúriť a dostať "do postele" je tá vo mne. Nechcem sa hnať za nejakou predstavou, ktorú mi svet predkladá za štandard. Chcem chodiť právom po svete so vztýčenou hlavou a vytvoriť si vlastné Istoty, ktoré budú správne, pretože budú moje. Nebudú ma chcieť odkopnúť ani dohodiť nejakej kamoške.
A to isté želám aj Vám! Nenechajte sa strhnúť ilúziami. Vážte si seba samých. Ak sa niekde necítite dobre, odíďte. Ak zistíte, že Váš partner nie je ten, o ktorom snívate, odíďte. Aký má zmysel, držať sa ilúzií a nechcieť sa pustiť?
Ak by sa napr. táto žena držala ilúzií a istôt, možno by sme dnes ešte nakupovali limitované edície parfémov Chanel v tuzexe a nemohli chodiť do Hainburgu na výhodné nákupy...
In memory of M.Thatcher and my own certainties...




