9.február 2012
Zdroj energie mi odpočítava posledných 30 minút, tak budem stručný. Práve som prišiel z práce. Odkrútil som si ďaľšiu hodinu naviac a zisťujem, že nadčasy sa stávajú novou rutinou.
Poviete si: "Nevadí mi to, veď aj tak som šťastný, že robím prácu, ktorá ma baví.."
No časom sa tu objaví nová otázka. "Prečo sa mi zdá, že nie som ohodnotený dostatočne?"
Robím si svoju prácu svedomito, precízne a neexistuje pre mňa slovo "nedá sa".. Prečo si tieto podstatné detaily nie je nikto schopný všimnúť? A zrazu zisťujete ako sa tieto otázky nabaľujú jedna za druhou.
Jediný záver, ku ktorému som sa po dlhej dobe dostal je, že nemá význam bojovať s veternými mlynmi. Je v tom iba jedna charakterová črta. Ľudská chamtivosť.
Človek, umiestnený na vrchu pyramídy je vždy ohodnotený najlepšie. Žiaľ časom zistí, že keď dokáže ušetriť na subjektoch pod ním, bude schopný odmeniť seba ešte väčšmi. Vy zrazu iba zisťujete, že nie je rozpočet na nový inventár, že o odmenách môžete maximálne tak snívať, nehovoriac o možnom povýšení, ktoré si myslíte, že by bolo zaslúžené.. Stačí na to jedna veta, ktorú nemáte možnosť napadnúť: "Žiaľ, váš výkon nebol dostatočný, snažte sa viac."
Správnym rozhodnutím je zmena taktiky. Peniaze ničia charakter - dokázaný fakt. Práve preto nerobte veci tak, aby ste presviedčali o svojej dokonalosti iných. Robte ich tak, aby ste každý večer líhali do postele s pocitom, že môžte byť pyšní sami na seba...
---------------
S láskou,
LX
Žiadne komentáre:
Zverejnenie komentára