Ako rýchlo sa môže v dnešnej dobe stať z priateľa
A preto sa pýtam, je vôbec nejaký spôsob ako si udržať priateľstvo? Skôr či neskôr predsa musí prísť téma alebo životná situácia, na ktorej sa nezhodnete. To mám teraz nasilu niečo vravieť alebo činiť tak, aby bola vždy tá druhá strana so mnou spokojná? A čo ak nie? Možno chcem byť sám sebou a chcem vyjadriť svoj názor, ktorý má byť opačnou stranou zvážený. Prečo si vačšina myslí, že skutočné priateľstvo je iba o tom ako dobre si rozumieme a koľko hodín denne sa spolu smejeme? Ja by som oveľa viac uvítal človeka, ktorý mi dá facku, keď robím niečo zle. Nakričí na mňa do telefónu, keď sa zachovám ako idiot. Nájde si na mňa čas, aj keď je vyťažený. A za toto všetko môžem ponúknuť iba jedno..
Moju lásku, oddanosť, pomoc a úprimnosť (či už pozitívnu, alebo negatívnu).
S každým výnimočným človekom v mojom živote sa snažím zaobchádzať s úctou a opatrne, no nie každý si to zaslúži a žiaľ - nie každý o to stojí. Boh dáva, Boh berie. Ľudia do nášho života prichádzajú rovnako rýchlo ako z neho odchádzajú, a preto buďme opatrný. Každý jeden je citlivou zásielkou...

:/
OdpovedaťOdstrániť