15.apríl 2012
Každé ráno sa snažím postaviť pred zrkadlo a povedať si: "Mám ťa rád, lebo si debil..:)"
Táto malá myšlienka je v živote každého z nás veľmi podstatná. Nehovorím, aby sme si teraz nadávali do debilov. Pointa je v tom, uvedomiť si ako veľmi sme na tomto svete podstatní. Koľko veľa dobra môžme spraviť a koľko ľudí naokolo môžeme urobiť šťastnými. Základ všetkej tejto pozitívnej energie je práve v tejto prvej vete.
Človek musí mať najskôr rád seba, až potom dokáže naplno ľúbiť a obšťastňovať ostatných. Pretože iba sebaúcta, sebadôvera a malý, no zdravý kúsok egoizmu nás dokážu doviesť k záveru. K záveru, ktorý je tak podstatný v šírení dobra a pozitivizmu.
Práve preto chcem svoj život žiť tak, ako chcem ja, a nie tak, ako to chce odo mňa spoločnosť. Chcem si stáť za svojimi názormi a rozhodnutiami, aj keď budú častokrát chybné. Chcem sa učiť na svojich vlastných chybách, pretože iba pád na zem nás vždy donúti vstať a byť obozretnejšími. Chcem sa spoliehať iba na seba a nebyť nikomu nič dlžný. Chcem sa pozerať priamo vpred, ísť za svojimi cieľmi a dokázať všetkým, že moje víťazstvá sú opodstatnené.
Akú energiu vysielam, taká sa ku mne aj vráti. Napriek ťažkým časom, ktoré mnohí z nás prežívajú - snažme sa byť silnými a ku koncu budeme víťazmi. Snažme sa hľadať pozitíva, aj keď je situácia očividne negatívna.
Premýšlanie mozgom je korektné, no skúste niekedy premýšlať srdcom. Zvykne to mať oveľa lepšie následky...

Žiadne komentáre:
Zverejnenie komentára