Život je tvorivý proces, ktorého účelom je rozpamätanie sa. Rozpamätanie sa, Kým sme, a priblíženie sa tejto podstate najviac ako to ide. A práve pre túto činnosť sme boli obdarovaní schopnosťou tvoriť. Každý deň, každú hodinu i minútu vytvárame Život. Našimi myšlienkami, rozhodnutiami, slovami a činmi. Najpodstatnejšie je, že správnosť týchto krokov je absolútne relatívna. Každý z nich totiž vytvorí výsledok - výsledok, ktorý nie je ani "správny" ani "nesprávny", pretože zistenie Kým sme môžme prežívať cez situácie, ktoré vyjadrujú to, Kým sme, no rovnako aj cez situácie, ktoré nám dajú pocítiť to, Kým nie sme. Aj preto sa svojimi rozhodnutiami často dostávame do situácií, ktoré vyjadrujú Kým nie sme, pretože tak vieme postupne veľmi presne ohraničiť to, Kým sme.
Tak ako Boh je trojjediným bytím (Otec, Syn a Duch svätý), tak i človek bol stvorený na jeho obraz (duša, myseľ a telo). A práve pri procese tvorenia - teda pri procese žitia - sú tieto tri aspekty neodlúčiteľné. Naša schopnosť udržať ich v Jednote je kľúčová.
Myšlienka[Duša] <-> Slovo[Myseľ] <-> Čin[Telo]
Boh dal a Boh vzal... Skutočne to tak je. Akurát zabúdame na fakt, že tým Bohom, ktorý mi dáva a berie som v skutočnosti iba ja sám. Ja a môj osobný proces tvorenia. Túžba rozpamätať sa Kým som. A preto nečakajme, kým nám bude dané. Dajme si...

Velmi zavčasu"si pochopil cestu ŽIVOTA ...je úžasné nachádzať v tvojich úvahách danú Tvoju cestu...už si si ju určil a nezoberiete Ti ju nik ...Vesmír sa spojí , aby ludia , pomocníci, spolupútnici, i situácie boli pri Tvojom tvorení nápomocné...v prospech prospešného výsledku...
OdpovedaťOdstrániť